Automobilový gigant, největší robot v historii SEAT

Automobilový gigant, největší robot v historii SEAT

Největší robot v historii společnosti SEAT rozšiřuje řady dalších více než 2 200 robotů, kteří spolupracují na výrobě nejnovějších modelů společnosti. Nový robot zajišťuje montáž nejtěžších dílů vozidel s milimetrovou přesností. Ve výrobním závodě pracují dva tito roboti - každý z nich má užitečnou hmotnost až 400 kilogramů a jejich software umožňuje prediktivní službu.

Výška více než dva a půl metru a hmotnost tři tuny. To jsou základní parametry nového gigantu ve výrobním závodě Martorell, který již má dva tyto obrovské roboty. V karosárně pracují vedle sebe a doplňují dalších 2200 robotů v celém montážním závodě. Spolupráce robotů a 1700 zaměstnanců umožňuje vyrábět jednu kompletní karoserii každých 68 sekund. Využitím robotů se zjednodušuje část procesu montáže vozidel a zmenšuje se prostorová náročnost montážní linky. Tito roboti zajišťují montáž klíčových částí vozidla, například bočních stěn. Navíc mohou souběžně vykonávat dva pracovní úkony, protože dokážou zvedat těžší předměty a současně zvyšují kvalitu výroby.

Roboti jsou vybaveni softwarem, který umožňuje vzdálený monitoring všech provozních dat, například spotřeby elektromobilů, teploty, točivého momentu a zrychlení. Na základě těchto dat, lze předvídat neočekávané události. Jinými slovy to umožňuje uskutečňovat prediktivní údržbu, která nepřetržitě zajišťuje kvalitu a preciznost.

CUPRA představuje Tavascan Extreme E Concept

Reinterpretaci závodního vozu e-CUPRA ABT XE1 více...

Volkswagen spouští novou platformu zaměřenou na budoucnost mobility

Rychlejší a intuitivnější přístup k informacím na všech zařízeních více...

První SUV kupé značky VOLKSWAGEN na českém trhu, to je nové Taigo

Taigo se vyrábí ve Španělské Pamploně a spolu s modely Polo a T-Cross patří do A0 segmentu. více...

Zajímá Vás, co se děje nového? Odebírejte naše akce!

Kontaktujte nás

E-mail