CUPRA se stala prvním vítězem závodu cestovních elektromobilů na světě.

CUPRA se stala prvním vítězem závodu cestovních elektromobilů na světě.

Závodní vůz CUPRA e-Racer je v čele prvního mistrovství cestovních elektromobilů na světě. Tým Zengó Motorosport X CUPRA byl v italském podniku PURE ETCR nepřekonatelný. Závodník Azcona, který v letošní sezóně závodí také s vozem CUPRA Leon Competición ve WTCR a TCR Europe, zvítězil ve všech soubojích ve své skupině - Pool A - a postoupil do superfinále, kde proti němu stálo pět dalších vozů. Ve finálovém závodě na sedm kol měl k dispozici nejvyšší výkon 300 kW s možností využíít funkci krátkodobého zvýšení výkonu na 500 kW ("Power Up"). Mikel projel cílem před všemi ostatními jezdci. Španělský jezdec to však neměl snadné, protože musel startovat z šestého - posledního - místa kvůli poškozené pneumatice v předchozí jízdě. Mikel však předvedl skvělý výkon a odvážnými předjíždějícími manévry se propracoval až do čela startovního pole.

Do PURE ETCR jsme vstoupili skvěle! CUPRA e-Racer prokázala, že je pro toto mistrovství perfektním vozem. Vtězství je výsledkem, který si celý tým Zengó Motorsport X CUPRA zaslouží, a také důvodem, proč jsme zde" řekl Xavi Serra, vedoucí oddělení CUPRA Racing.

Závodník Azcona byl korunován "Králem víkendu". Toto ocenění získává vítěz každého podniku pro získání maximálního počtu 77 bodů. Další podnik mistrovství se uskuteční na závodním okruhu Motorland-Aragon (Španělsko) o víkendu 9. až 11. července.

Nové modely SEAT Ibiza a SEAT Arona, dva klíčové pilíře produktové řady, které můžete nyní objednávat.

Výroba na nové modely SEAT Ibiza a SEAT Arona byla spuštěna. více...

Nový Tiguan Allspace můžete již objednávat

Nový Tiguan Allspace startuje s ostřejším designem, novou strukturou výbav a rozsáhlou technickou modernizací. více...

Nejrychlejší Ateca přichází na český trh v ještě exkluzivnější podobě

Všestranné SUV s motorem o výkonu 300 k zrychlí z 0 na 100 km/h za 4,9 s více...

Zajímá Vás, co se děje nového? Odebírejte naše akce!

Kontaktujte nás

E-mail