Éra CUV CUPRA Formentor se představuje

Éra CUV CUPRA Formentor se představuje

Značka CUPRA si jako první model zvolila CUV (Crossover Utility Vehicle) a postavila tak týmy vývojářů a designerů před velkou výzvu. Vozidla tohoto segmentu jsou atraktivní především tím, jak kombinují sportovního ducha kompaktního vozu s prostorností a všestranností SUV, což platí i pro Formentor díky jeho harmonickým proporcím a preciznímu nastavení podvozku.

Model CUPRA Formentor je možné již nyní si rezervovat, první vozy se objeví na konci října. Segment SUV zažil v uplynulých 10 letech obrovský nárust. Vozidla z tohoto segmentu se těší největší oblibě zákazníků díky všestrannosti, vyšší výšce a atraktivnímu designu. Automobilový svět se však neustále rozvíjí a objevuje nové cesty. Ukázkou je rostoucí popularita vozidel kategorie CUV (Crossover Utility Vehicles), která jsou kombinací SUV a kompaktních vozů.

Co je CUV? Je to vůz s prostorností SUV a sportovním duchem kompaktnho vozu. To je i případ CUV CUPRA Formentor, prvního exkluzivního modelu značky.

Volba vydat se na tuto nezávislou cestu s CUV je jasnou deklarac záměru. Klíčové bylo vytvoření ideální fúze komfortu a sportovnosti.

Jedním z hlavních důvodů rostoucího prodeje těchto modelů je požadavek většího vnitřního prostoru a vyšší polohy sedadla, aniž by to bylo na úkor designu a sportovního charakteru. Tým inženýrů na vývoji modelu spolupracoval se dvěma závodními jezdci, kteří vědí o řízení autmobilu všechno. Mattias Ekström a Jordi Gené předával týmu inženýrů své postřehy z testování. Řidiči i jeho spolucestující získávají za jízdy smyslové vjemy také prostřednictvím sériově dodávaných anatomických sedadel, která těsně objímají jejich těla.

První CUV značky CUPRA v číslech

Vnější délka 4 450  mm

Vnější šířka 1 839  mm

Vnější výška 1 511 mm

9 barev

Progresivní řízení s elektrickým posilovačem R-EPS

Nezávislé zavěšení všech kol

Nejrychlejší Ateca přichází na český trh v ještě exkluzivnější podobě

Všestranné SUV s motorem o výkonu 300 k zrychlí z 0 na 100 km/h za 4,9 s více...

Nová ŠKODA Fabia Vás ohromí na první pohled

Fascinující a nespoutaná, přesně taková, jaká má nová ŠKODA Fabia být! více...

Nový Volkswagen Polo již v předprodeji

Nové Polo můžete objednávat již od 346 600 Kč více...

Zajímá Vás, co se děje nového? Odebírejte naše akce!

Kontaktujte nás

E-mail