SEAT obdržel výborné hodnocení v testech bezpečnosti

SEAT obdržel výborné hodnocení v testech bezpečnosti

Nový model SEAT Leon byl jeden z prvních vozů, které absolvovaly testy podle nových, přísnějších měřítek. Organizace Euro NCAP testovala SEAT Leon ve verzích poháněných výhradně spalovacími motory i varianty s externě nabíjitelným hybridním pohonem.

Pětihvězdičkové hodnocení je pro SEAT dalším potvrzením úsilí značky o vývoj nejbezpečnějších vozidel s využitím nejmodernějších technologií.

Organizace Euro NCAP používá od roku 2020 ještě přísnější zkušební metodiku. Klíčovou změnou v testech Euro NCAP pro rok 2020 je zavedení čelního nárazu jedoucího vozu do pohybující se bariéry, který nahradil náraz do deformovatelné bariéry s mírným přesazením. Tento test pomáhá organizaci lépe hodnotit ochranu cestujících uvnitř vozu a účinnost přední deformační zóny. Vylepšené boční nárazy zahrnují změny rychlosti a hmotnosti při bočním bariérovém testu, čímž se zvýšila jeho náročnost. Euro NCAP navíc poprvé zkoumá při bočním nárazu také ochranu spolujezdce vpředu, přičemž se zaměřuje na potencionální kontakt mezi ním a řidičem.

Euro NCAP klade důraz také na nejnovější generaci systémů pro prevenci nehod a asistenčních systémů. Pro hodnocení technologie AEB (autonomní nouzové brzdění) se používají nové simulace dopravních situací včetně rizika kolize při couvání a otáčení na křižovatce. Součástí hodnocení bezpečnostních systémů je také testování systémů sledování pozornosti řidiče, které detekují únavu a rozptýlení pozornosti řidiče.

Jak uvedl Dr Werner Tietz, člen představenstva společnosti SEAT : "Jsme extrémně hrdí, že nový SEAT Leon dosáhl v různých variantách - jako pětidveřový htachback i rodinné kombi Sportstourer se spalovacími motory i pohonem PHEV - nejvyššího hodnocení v testech Euro NCAP, a to díky vynikajícím výsledkům dokonce i v neuvěřitelně náročných bezpečnostních testech, které byly pro rok 2020 pozměněny."

SEAT Leon dokáže předvídat jízdní situace dosud nevídaným způsobem, protože je vybaven řadou nejmodernějších bezpečnostních systémů s přístupem k datům z mnoha senzorů, ale ještě důležitější je jeho schopnost přizpůsobovat se jejich změnám.

Nový model dosáhl vynikajících výsledků ve všech oblastech: ochrana dospělých cestujících 92%, ochrana dětí 88%, ochrana zranitelných účastníků silničního provozu 71% a bezpečnostní asistenční systémy 80%.

 

 

Nová ŠKODA Fabia Vás ohromí na první pohled

Fascinující a nespoutaná, přesně taková, jaká má nová ŠKODA Fabia být! více...

Nový Volkswagen Polo již v předprodeji

Nové Polo můžete objednávat již od 346 600 Kč více...

Modelová řada OCTAVIA se ve 4. generaci poprvé rozrostla o verzi Sportline

Novou OCTAVII zakoupíte od 752 000 Kč vč. DPH, od 792 900 Kč pro karosářskou verzi COMBI více...

Zajímá Vás, co se děje nového? Odebírejte naše akce!

Kontaktujte nás

E-mail