Volkswagen představil svůj první vysokovýkonný elektromobil ID.4 GTX

Volkswagen představil svůj první vysokovýkonný elektromobil ID.4 GTX

ID.4 GTX má jako první model na základě modulární platformy MEB pohon všech kol se dvěma elektromotory a přesvědčí i velmi kvalitními designovými prvky.  Nabízí nejvyšší celkový výkon 220 kW a zajišťuje pohon všech kol, který má v rodině ID. premiéru. Světová premiéra v hangáru bývalého letiště Temphelhof ukázala, co tento inteligentně řízený pohon všech dokáže. ID.4 GTX snadno vyjel po rampě se stoupáním 37,5%. Vrcholná verze modelové řady ID.4 zrychlí díky pohonu všech kol se dvěma elektromotory z nuly na 60 km/h za 3,2 sekundy a na 100 km/h za 6,2 sekundy. Nejvyšší rychlost je elektronicky omezena na 180 km/h.

Elektrický pohon poskytuje maximální točivý moment okamžitě a řidič si může užívat excelentní jízdní vlastnosti v každé zatáčce. Řidiče podporuje například jedinečný Head - up display s rozšířenou realitou nebo široká nabídka asistenčních systémů.

Design modelu ID.4 GTX umocňuje jedinečný charakter s kombinací potěšení z jízdy a robustního vzhledu. Známý světelný pruh je kombinován s výraznými a dynamickými prvky. Nejvýznamější z nich jsou tři voštinové části, které tvoří světla pro denní svícení. Tyto voštinové prvky zřetelně vyjadřují sportovní charakter i u stojícího vozu. Záď zaujme nejen nově navrženým nárazníkem, ale také zadními LED svítilnami s výrazně prostorovým designem a brzdovými světly ve tvaru písmene X. Barva karoserie hraje významější roli než u verzí s pohonem zadních kol. Střecha a zadní spoiler jsoou černé, lišta střešního rámu má barvu atracitu a lesklou povrchovou úpravu. V novém barevném konceptu se prezentuje také interiér. Horní část přístrojové desky a plochy ve výplních dveří čalouněné umělou kůží mají tmavě modrý odstín X - Blue, který symbolizuje trvalou udržitelnost. Výplně dveří a sedadla zvýrazňuje kontrastní červené prošívání jako klasický symbol sportovnosti a síly. Logo GTX zdobí volant, prahové lišty a - jako perforace - horní část opěradel předních sedadel. Nová produktová verze GTX je dalším významným impulzem pro rozvoj rodiny ID.

Nový model ID GTX bude uveden na evropské trhy v létě 2021. Základní cena v Německu je 50 415 eur. Ceny pro český trh budou zveřejněny v řádu několika týdnů.

Nejrychlejší Ateca přichází na český trh v ještě exkluzivnější podobě

Všestranné SUV s motorem o výkonu 300 k zrychlí z 0 na 100 km/h za 4,9 s více...

Nová ŠKODA Fabia Vás ohromí na první pohled

Fascinující a nespoutaná, přesně taková, jaká má nová ŠKODA Fabia být! více...

Nový Volkswagen Polo již v předprodeji

Nové Polo můžete objednávat již od 346 600 Kč více...

Zajímá Vás, co se děje nového? Odebírejte naše akce!

Kontaktujte nás

E-mail