Vyberte si ty správné pneumatiky i Vy!

Vyberte si ty správné pneumatiky i Vy!

Jaro a letní období se pomalu blíží, a s ním i výměna Vašeho pneu. Letních pneumatik máme hodně! Zaručíme Vám kvalitní pneu prověřených značek. Kompletní přezutí a nejrychlejší oprava a profesionální služby, to je ARAVER.

K dispozici jsme pro Vás na všech našich pobočkách. 

Podrobné informace Vám sdělí servisní technici. Kontakty ZDE .

Jaký je rozdíl mezi letní a zimní pneumatikou?

Oproti letním mají rozdílnou směs (materiální na výrobu), strukturou i drážkováním dezénu. Zimní gumy se používají, jakmile teploty klesny pod +7 °C. Při těchto a nižších teplotách pouze zimní směs zajistí potřebnou přilnavost. Nejméně z těchto důvodů má smysl přezouvat na zimní pneumatiky.

SMĚS

Letní pneumatiky: Směs je přizpůsobena vyšším teplotám. Díky tomu pneumatika neměkne a nedeformuje se ani na rozpáleném asfaltu. Ideálně funguje při teplotách nad 7 °C.

Zimní pneumatiky:  Směs je přizpůsobena chladným teplotám a v mrazu netvrdne. Ideálně funguje při teplotách pod 7 °C.

TVRDOST

Letní pneumatika je velmi tvrdá. Díky tomu je odolná proti poškození, má velmi vysoký kilometrový nájezd a výborné chování na suchu.

Zimní pneumatika je měkčí. Obsahuje totiž siliku, která zvyšuje přilnavost na sněhu a ledu. Někteří výrobci používají do směsi i přírodní oleje pro lepší odvádění vody.

DRÁŽKOVÁNÍ

Letní pneu:

Méně výrazné drážkování a menší prořezání dezénových bloků. Pneumatika má proto lepší styčnou plochu, což zlepšuje stabilitu a handling na suchém asfaltu.

Zimní pneu:

Výrazný vzorek a husté prořezání dezénových bloků zajišťuje perfektní záběr na sněhu. Četné drážky navíc snadno odvádí vodu a sněhovou břečku.

Slavnostní odhalení modelu ŠKODA FABIA

DEN "D" je tady! Těšíme se na Vás. více...

Úrok 0% na vybrané modely Volkswagen

Úrok 0% . Povinné ručení za 1 Kč měsíčně. více...

Právě nyní! Nový Golf Variant za cenu krátkého.

Nabídka se vztahuje na skladové i nově objednané vozy. více...

Zajímá Vás, co se děje nového? Odebírejte naše akce!

Kontaktujte nás

E-mail